Znakomity klient poczty e-mail

Funkcje programu The Bat!

Program The Bat! to doskonały klient poczty e-mail. Posiada on wiele unikatowych cech, które wyróżniają go spośród innych programów pocztowych.

Ochrona prywatności

Charakterystyczną cechą programu The Bat! jest szeroka gama wspieranych protokołów uwierzytelniania i szyfrowania danych. The Bat! jest jednym z najlepiej chronionych dane programów pocztowych dzięki czemu został wdrożony w wielu firmach, dla których prywatność jest jednym z ważniejszych aspektów. Najnowsze wersje programu posiadają wygodne przyciski w oknie wiadomości do zabezpieczania treści i zapewniania prywatności.

Ochrona anty-wirusowa

Innym aspektem jest ochrona przed złośliwymi programami. W przeciwieństwie do innych programów The Bat! nie uruchamia automatycznie skryptów. Posiada własny moduł podglądu HTML oraz moduł podglądu obrazów. Te mechanizmy chronią przed wirusami i innymi zagrożeniami. Użytkownicy Windows powinni wiedzieć, że The Bat! korzysta z  Windows Address Space Layout Randomization (ASLR) i Data Execution Prevention (DEP) dla ochrony komputera przed wirusami i złośliwym kodem pochodzącym z wiadomości e-mail. The Bat! w wersji 4.0 i nowszych posiada menadżer URL do pobierania obrazów w tle. Dzięki niemu chroni komputer przed złośliwym kodem zawartym w obrazach HTML.

Smart Sorting Office

Sorting Office jest potężnym systemem filtrowania, który nie tylko sortuje przychodzące, wychodzące i przeczytane wiadomości ale także posiada mechanizm auto-odpowiadania z użyciem szablonów: przekazywanie, przekierowanie, wydruk, eksport wiadomości, wysyłanie potwierdzeń, uruchamianie zewnętrznych programów i wiele więcej. Wystarczy poświęcić chwilę na stworzenie reguł i można zapomnieć o ciągłym przenoszeniu wiadomości z folderu do folderu. The Bat! sorting office jest tak zaawansowanym narzędzie, że pozwala na uruchamiać nawet serwer list mailingowych ze wsparciem dla zapisywanie/wypisywanie się z newslettera.

Wygodne szablony wiadomości

Oprócz podpisów The Bat! pozwala tworzyć szablony wiadomości, które wykorzystują specjalne makra. Każda skrzynka, folder, wpis w książce adresowej może posiadać zestaw szablonów dla nowych wiadomości, odpowiedzi czy przekazania. Szablony  znacząco przyśpieszają tworzenie wiadomości w szczególności jeśli mają zawierać pewne standardowe treści.

Szybkie szablony

Szybkie szablony pozwalają na wstawianie często używanych treści do edytora wiadomości. Dzięki nim można zaoszczędzić czas nie wpisując ciągle tych samych elementów.

Parkowanie wiadomości

Parkowanie wiadomości zostało stworzone by zapobiegać przypadkowemu usuwaniu ważnych wiadomości. Po zaparkowaniu wiadomości nie ma możliwosci jej przeniesienia do innego folderu oraz usunięcia.

Wbudowany mechanizm kopii zapasowych i jej przywracania

Można tworzyć kopię ustawień, książki adresowej i folderów oraz je przywracać w razie utraty danych. Dodatkowo można dodawać komentarze do pliku kopii, wybrać które konta mają być zarchiwizowane a także chronić kopię hasłem. The Bat! pozwala na tworzenie osobnych kopii dla każdej skrzynki pocztowej.

Instalowanie u uaktualnianie

The Bat! jest zgodny z nowym mechanizmem Windows Restart Manager (RM), który umożliwia aktualizację komponentów Windows wymaganych przez The Bat! bez potrzeby restartu programu. Aktualizowanie programu nigdy nie było tak proste. Administratorzy systemu docenią także tzw. cichy tryb instalacji dzięki któremu aktualizacja programu następuje bez interakcji użytkownika.

Silne szyfrowanie

Wbudowana implementacja PGP bazująca na znanym i wielokrotnie nagradzanym OpenSSL pozwala szyfrować wiadomości i podpisywać je cyfrowym podpisem. Program posiada wygodny menadżer cyfrowych kluczy. Wspierane jest PGP do wersji 10.0.2 The Bat! wspiera także S/MIME poprzez wewnętrzną implementację bądź Microsoft CryptoAPI. The Bat! jest pierwszym klientem poczty wspierającym skompresowane dane S/MIME. Program wspiera także Secure Socket Layer (SSL)  w wersji 3.1 / Transport Layer Security (TLS) w wersji 1.0 z algorytmem AES.

Synchronizacja poczty

Możesz synchronizować 2 osobne kopie programu The Bat! nawzajem wybierając co ma być synchronizowane: wiadomości, ustawienia poczty, książkę adresową lub załączniki.

Współpraca z Microsoft Exchange

The Bat! łączy się z Microsoft Exchange Servers korzystając z natywnego protokołu MAPI podczas pobierania bądź wysłania wiadomości. Wystarczy zainstalować Microsoft Office Outlook lub Microsoft Exchange Client aby uzyskać połączenie z Exchange. Takie połączenie jest możliwe tylko dla programów w wersjach 32-bitowych.

Rozszerzone wsparcie dla narodowych stron kodowych

The Bat! pozwala ustawić osobne strony kodowe dla różnych skrzynek, folderów bądź wpisów w książce adresowej. Nie musisz ustawiać strony ręcznie dla każdej wiadomości, którą wysyłasz bądź otrzymujesz. Co więcej, The Bat! 4.0 i nowsze zawiera edytor tekstowy MicroEd, który obsługuje Unicode dzięki czemu dowolna czciinka systemowa bądź znak może być wykorzystany.

Wygodny dyspozytor wiadomości

Dyspozytor wiadomości jest specjalną funkcją, która pozwala podglądać wiadomości przechowywane na serwerze POP3 lub IAMP bez pobierania ich lokalnie. Jest to bardzo wygodne narzędzie do zdalnego zarządzania pocztą. Przykładowo: jeśli do naszej skrzynki dotarła duża wiadomość i nie mamy możliwości jej pobrać od razu (np. na urządzeniu przenośnym) możemy ją podglądnąć a następnie pobrać w domu.

Szybka książka adresowa

Książka adresowa zapewnia łatwy sposób na zarządzanie listą kontaktów. Możliwe jest tworzenie grup opartych o zadane kryteria albo użycie ich do listy mailingowej. Każdy wpis w książce adresowej posiada domony bądź służbowy adres, własny szablon, domyślną stronę kodową a nawet zdjęcia i certyfikaty S/MIME. W The Bat! 4.0 i nowszych dostępna jest historia adresów, która pozwala na szybki dostęp do wiadomości danego kontaktu.

Wielojęzyczny interfejs

The Bat! umożliwia zmianę języka interfejsu bez restartu programu. Domyślnie dostępnych jest 12 języków.

Podgląd obrazów

The Bat! posiada własny moduł przeglądania obrazów, który sprawia, że podgląd obrazów załączonych do wiadomości jest znacznie szybszy niż poprzez zewnętrzną aplikację. Przeglądarka pozwala nawigować pomiędzy zdjęciami, obracać je, zmieniać rozmiar, powiększać i oglądać je na pełnym ekranie.

Komunikacja

The Bat! posiada znakomite narzędzie do tworzenia zapytań, które są automatycznie przetwarzane przez serwer pocztowy. To doskonałe rozwiązanie dla środowiska biznesowego klient-serwer.

Potężny kreator importu

The Bat! umożliwia importować wiadomości z innych klientów poczty:

 • Microsoft Outlook Express v4.xx, 5.xx, 6.0
 • Microsoft Office Outlook 97, 2000, XP, 2003
 • Netscape Communicator v4.xx
 • Netscape Mail v2.xx, 3.xx
 • Eudora Lite/Pro 6
 • Pegasus Mail v2.xx, 3.xx

Książka adresiowa może być importowana z takich formatów jak:

 • Kontakty Google
 • Outlook Express (Windows Address Book)
 • Microsoft Office Outlook (Contacts Folder)
 • LDIF-file
 • Business Card(VCard)
 • Comma-separated (plain text)
 • Tab delimited (plain text)
 • INI-file
 • Eudora Address Book
 • Pegasus Tag File